muzruno.com

Помощник на машинатора: всичко за професията

Железопътната железа носи огромно предимство. Железопътният транспорт се управлява от екипажа на локомотива. Професията на машина е в списъка на упорита работа с вредни и трудни условия на труд. Физически е невъзможно да изпълнява всички задължения, възложени му, само за управлението на отбора. Работата на водача изисква постоянна концентрация на внимание и едновременното изпълнение на няколко технически операции. Ето защо, за да му помогнем и да му дадем асистент на машина. Москва е голям метрополис с голям железопътен възел, броят на локомотивните бригади се увеличава тук всяка година и всеки от тях има такъв асистент.

Функционални задължения

помощник шофьорПомощникът на водача трябва:

  • правилно и своевременно изпълняват всички инструкции на водача за поддръжка и грижа за състава;
  • да наблюдава състоянието на обслужвания влак;
  • да се фиксира локомотива от спонтанно движение;
  • Ако няма действия от страна на водача за предотвратяване извънредни ситуации независимо предприемат мерки за спиране на състава, като не позволяват пътуването до червения сигнал на семафора;
  • с неспособността на водача да управлява влака, да предприеме мерки за спиране на влака, да го определи по общоприети ред от спонтанно заминаване и да докладва на диспечера, дежурния служител в движение за инцидента.

Изисквания за заетост

помощник-шофьорКакто вече споменахме, контролирането на мобилни устройства е много упорита работа. Помощник-водачът в процеса на подбор на персонал е избран и трябва да отговаря на определени критерии. Първо, за да извърши такива действия като обслужване на локомотивни устройства и контрол на влака, то трябва да е "на къси крака" с оборудване, да следва правилата на железопътния трафик и да знае правила за безопасност. На второ място, асистентът на машина трябва да бъде внимателен, да има добро зрение и незабавна реакция. Освен това е важно кандидатът да има отлична позиция координация на движенията, физическа издръжливост и емоционално-психологическа стабилност. При наемане на работа е необходимо да се преминава професионално медицински преглед и само ако има положително медицинско мнение, служителят може да започне незабавните си задължения. Тази професия е противопоказана за хора с увреждания и с респираторни заболявания.

Рискове и разходи за професията

асистент на машинатора в МоскваРаботата по железопътния транспорт има своите предимства, например, заплатите на служителите над средното. Но това е опасна дейност. В допълнение към възможността за сблъсъци и оттеглянето на влака от пистите, има и други, не по-малко опасни ситуации. Недостатъкът на професията е необичаен работен ден. Асистент шофьор работи 36 часа в седмицата, в условия на постоянно гърмене, стрес и наклон. Понякога той трябва да почива между смени в локомотивния депо, в специални помещения за почивка. Недохранването често води до стомашни язви, гастрит и други заболявания. В резултат на постоянен стрес и умора може да възникне стресово състояние.

Споделяне в социалните мрежи:

сроден