muzruno.com

Лариса Илченко: биография и кариера

Илченко Лариса Дмитриева - легендарният руски плувец. Той е един от най-популярните и популярни спортисти на Руската федерация.

Лариса Илченко: Биография

Легендарният плувец е роден през есента на 1988 г. в град Волгоград. От ранното детство става ясно, че момичето ще стане спортист, защото е израснала много активно дете. Родителите на бъдещия олимпийски шампион на четиригодишна възраст я дадоха на платно. Впоследствие Лариса Илченко, чието пътуване ставаше смисъл на живота, ще отиде в спортното училище, където първият му треньор ще бъде Иванов Александър.

През 2003 г. момичето отива на Олимпиадата и печели първите си сериозни награди. През същата година той става участник в шампионата на Русия сред младежите и също така печели няколко медала.

На четиринадесет години момичето вече е майстор на спорта, което говори за потенциала на плувеца. Две години по-късно, когато е само на шестнадесет години, става международна майсторка на спорта и спечели световното първенство в град Дубай. Смята се, че след тази победа започва професионалната кариера на момичето. Всъщност започна малко по-рано.

Лариса Илченко

Професионална кариера

През 2004 г. Лариса Илченко, чиято снимка виждате в статията, получи златен медал за спечелването на релето на националния шампионат. По-късно тя спечели титлата шампион на Русия при плуване на открито.

През 2005 г. плувецът отново успешно се представя на шампионата на Русия, но основното постижение е победата на Световното първенство в Монреал.

Малко хора очакваха, но 2006 се оказа изключително успешна за Илченко. Тя успя да спечели две златни награди на световното първенство в Неапол. Получил бронз на Европейското първенство в Унгария, успя да стане собственик на златото в шампионата на Русия. Друго постижение през 2006 г. - атлетът става най-добрият плувец на планетата в открити води. През следващите две години тя отново ще получи тази награда.

През 2007 г. Лариса Илченко спечели отново на Световното първенство в Мелбърн и спечели две златни наведнъж: първата - на разстояние от пет километра, а втората - на десет километра. На националния шампионат тя отново ще спечели няколко златни медала и един бронз.

2008 ще стане много зает за млад спортист, главно заради олимпийските игри в Пекин. Освен олимпийските игри, 20-годишно момиче ще спечели два златни медала на Световното първенство в Севиля, сребърен медал на националното първенство и злато в Световната купа.

larisa ilchenko снимка

Олимпийските игри

По време на състезанието Лариса беше само на двадесет години. Тогава Илченко беше един от най-могъщите плувци в света. Като се има предвид нейните изпълнения през последните години, тя беше един от основните претенденти за победата над дългата вода. В резултат на това, на разстояние от десет километра Лариса спечели златен медал. След като получи наградата, момичето стана първият руски спортист, който успя да го направи.

За успешно провежданите олимпийски игри Илченко получи държавната награда - Орден на приятелството.

След летните игри момичето се превърна в жива легенда за руското пътуване. Малко успяха да постигнат онези височини, които завладяха плувеца до двадесетгодишна възраст.

Заслужава да се отбележи, че следващата година спортистът отново отиде на световното първенство, но успя да спечели само сребро. Световното първенство се проведе в Рим.

Лариса Иленко плуване

Личен живот на легендарната спортистка

През 2012 г. Лариса Илченко се омъжва за плувеца Сергей Перунин. Сергей е собственикът на среброто на Световното първенство 2010 и златото на континенталните състезания в Будапеща. Младите хора са се познавали още от девет години, но никога не са подозирали, че техните съдби могат да се обединят.

През 2009 г. спортистите започнаха да се срещат и продължиха до 2012 г., когато бе взето решение за легализиране на брака. Тържественото събитие се състоя в края на лятото. Веднага след сватбата спортистите се отправиха към Доминиканската република. Пътуването беше подарък от приятели, които Лариса спомня с топлота до този ден.

След сватбата, Лариса Илченко родила дъщеря. Момичето е кръстено Мария, а тя става първото дете в семейството на плувци.

Семейството живее във Волгоград. Лариса и Сергей се занимават с обучение на млади спортисти в един от местните спортни комплекси.

Лариша Иченко биография

Награди и постижения на спортиста

Въпреки младата си възраст Лариса Илченко успя да спечели огромен брой награди. В своята колекция има не само медали от конкурсите, но и много лични награди. Според много спортни анализатори и екстри, момичето се превръща в една от най-продуктивните спортисти на двадесет и първи век.

В историята на Руската федерация тя е единственият плувец, който успя да спечели осем пъти на световното първенство. Може би тази цифра щеше да се увеличи, но на двадесет и две години момичето започна да има здравословни проблеми, които я принудиха да спре да говори на професионално ниво. Въпреки това, Илченко плува почти осемнадесет години и това заслужава уважение и похвала.

Плувецът е многократно победител и носител на награди от състезания на държавно ниво: олимпийски шампион през 2008 г., многократно победител в европейски и световни първенства.

Сред държавните награди може да се изтъкне горепосочената Орден на приятелство, получена след Пекин.

Най-важното постижение, което Лариса Дмитриева вярва, е, че името й е плувен турнир на открито.

Не може да се пренебрегне фактът, че момичето вече на 16-годишна възраст стана заслужило майстор на спорта на Руската федерация.

лариша ilchenko женен

Кратко описание на личността

Лариса Илченко е един от най-успешните плувци в историята на постсъветската Русия. Спортната кариера започна рано, но поради наранявания тя беше принудена да я спре. Тя е любяща майка и съпруга. Той е включен в клуба на ЦСКА Волгоград и периодично изпълнява състезания на градско, регионално и държавно ниво.

Благодарност за успехите си момичето изразява първите си треньори Александър Иванов и Захаров Владимир, който работи с нея в продължение на много години.

larisa il`chenko роди

заключение

По принцип такава кариера може да бъде завиждана само защото не всички постигат такива успехи през целия живот, което Лариса Илченко постигна от двадесет и осем години.

Олимпийската шампионка мечтае да отвори спортното училище, което ще доведе до истински шампиони.

Легендарният спортист е идол на милиони не само в родния си Волгоград, но и по целия свят. Лариса мечтае да напише книга, в която тя иска да й разкаже за пътя на живота й.