muzruno.com

Известният руски атлет Александър Сухоруков

Руският титуляр Александър Сухоруков стана известен със своите победи в плуването, защитавайки честта на Русия на международни състезания. За това как бъдещият шампион дойде в "големия" спорт, неговите постижения и много други неща, които ще кажем в тази статия.

Детска бъдеща шампионка

Руски плувец Сухоруков Александър Леонидович е роден на 22 февруари 1988 г. в град Ухта на Република Коми. Първото му появяване в басейна, Александър е задължен на майка ми. Светлана В. Сухорукова, опитен инструктор по плуване, обучава децата в градския басейн "Младеж". Когато Саша още не беше година, тя го заведе в басейна и се охлади в малка баня. Там се научил да плува. Талантът на плувеца се появи от ранна възраст. Александър Сухоруков плува на разстояние много по-бързо от своите връстници.

Първите успехи в плуването

Александър Сухоруков направи решението за прехода си от обичайната общообразователна институция, в която учи самостоятелно в учебното заведение "Ухта". Това се случи в седмия клас. Момчето буквално се поклони, че иска да стане шампион, прекарвайки много време в басейна. От детска възраст, физически много силна, Александър е решен да спечели. След като падна в ръцете на чудесен треньор Сергей Петрович Федоров и благодари до голяма степен на него, бъдещият шампион започна да печели първите си награди.

Александър Свинехерс снимкаСтъпка по стъпка Александър Сухоруков напредна в съня си. Плувецът, който започва на 11-годишна възраст, многократно става победител и победител в шампионата и шампионата на Република Коми сред момчетата в своята възрастова група. Особено успя да плува за кратки разстояния благодарение на добър спринт.

Още през 2002 г. Александър Сухоруков получи титлата кандидат за майстор на спорта Русия.

Изпълнения за националния отбор

Александър Сухоруков - плувец, се издигна сред връстниците си. Неговият успех не остана незабелязан. През 2004 г. Александър бе поканен в руския национален отбор. Първото състезание в руския отбор, в което участват спортистите, беше Европейското първенство по плуване в Палма де Майорка в Испания през 2006 г.

Александър със сухи ръце плуванеОттогава са започнали сериозни спортни победи. Александър Сухоруков, чието пътуване се превърна от работа за душата в реална професия, работи усилено, за да постигне поставените цели.

Говорейки като член на руския национален отбор, Александър донесе на отбора си очакваните отлични резултати от него. Така например, на Световното първенство в Дубай като част от руския отбор, Александър Сухоруков показа много време на релето 4 от двеста м свободен стил, а също и постави нов световен рекорд - 6 минути 49.04 секунди.

Победа в големия спорт

В прасето на един изключителен руски плувец, много славни победи. Александър стана сребърен медалист на Олимпийските игри в Пекин през 2008 г. като част от релейния отбор: Д. Изотов, Н. Лобинцев, А. Сухоруков, Е. Лагунов. Сухоруков е световен рекордьор в релето от 4 до 100 м в английския Манчестър.

александър леонидовичАлександър стана заместник-шампион на Европейското първенство през 2008 г. в релейна надпревара с 4 х 200 метра свободен стил. Двойно злато за страната (в щафета при мъжете на разстояние от 4 х 100 м и 4 х 200 m свободен стил) в руския отбор Сухоруков спечели в Унгария, която се проведе през август 2010 г., Европейското първенство.

Сред спортните характеристики на един спортист - победа на Световното първенство през 2010 г. в Дубай (ОАЕ) и на същото място -. Заглавието на световен шампион в щафетата 4 по 200 m Александър Сухоруков - плувец, чиято снимка след този успех се появява на страниците на много медии, - стана гордостта на руския отбор на този шампионат.

През 2011 г. Сухоруков стана сребърен медалист на Европейското първенство в полския Шчечин.

Подобен турнир в Берлин през 2014 г. по водни спортове стана друг победител в състезанието за руския отбор. Нашият мъжки екип, съставен от А. Гречин, А. Сухоруков, Н. Лобинцев и др В. Морозов, спечели сребърната награда в кралското реле 4 х 200 м, пред италианския отбор с 0.11 секунди. и загуба на френски плувци. Александър Сухоруков показа най-добрия си резултат на сцената на релейното състезание.

Сухоруков е петкратна шампионка на Русия, както и рекорден притежател на Руската федерация и Европа.

Работни дни на спортиста

Високата производителност в спорта се дава на А. Сухоруков с подсилено обучение. Плувецът живее в Санкт Петербург. Влакове в Олимпийския център за обучение под ръководството на Сергей Юриевич Тарасов. С треньора Александър, както и със съотборниците му, имаше добри приятелски отношения. В много отношения благодарение на този Сухоруков и постига отлични резултати.

Александър на сухи ботуши

Спортистът прекарва много време в тренировъчните лагери, често пътува в чужбина. В родния си град Ukhta е рядко - през годината само за един месец. Преди състезанията по плановете на плувеца, освен плуване, ежедневно обучение в залата и на чист въздух (често на пясък), бягане и много други неща.

Участвал в професионално плуване, спортистът учил паралелно в Държавния технически университет Ukhta, тъй като смята, че икономическото образование може да бъде полезно в бъдеще (след края на спортната кариера).

Правителствени награди и титли

Александър Сухоруков е заслужен майстор на спорта на Русия. През 2011 г. шефът на Република Коми, В. Гайзер, лично представи този нагръдник. Световният рекордьор многократно е заемал водещите позиции в класацията на най-добрите републикански спортисти.

Александър със сухи ръце плувецПрез 2009 г. плувецът получи Медал на Ордена за заслуги за степен Отечество II. По този начин държавата отбеляза своя принос за развитието на физическата култура, спорта и спортните постижения на XXIX Олимпийските игри в Пекин.

А. Сухоруков - собственик на медал "За военна храброст".

Достойната оценка на успеха на талантливия спортист е отличен стимул за него в борбата за нови медали.