muzruno.com

Австрийски състезателен пилот Герхард Бергер: биография и спортна кариера

Герхард Бергер е известен австрийски състезателен пилот, който изпълнява във Формула 1 за различни отбори. Повторно той е победител и носител на наградите на етапите на състезанията.

Герхард Бергер

Герхард Бергер. Талантлив дебютант

Роден през август 1959 г. в австрийския град Вергъл. Започва професионалната си кариера със състезания, организиран под егидата на компанията "Алфа-Ромео", където показа много добри резултати.

Скоро Герхард Бергер се премества в по-престижната "Формула-3", където успешно се състезава с известния италианец Иван Капели в борбата за титлата шампион на континента. През 1984 г. Бергер е поканен в германския отбор "Формула 1" - ATS. В дебютната надпревара за себе си на местната австрийска писта Герхард показа само дванадесетия резултат.

По-успешно беше представянето на Голямата награда на Италия, проведена в известната верига в Монца. Герхард Бергер, в конкуренция с видни и по-опитни пилоти, успя да завърши шеста. За съжаление, поради невлизането му в официалното заявление за шампионата, австрийският шофьор не получи точки за това постижение.

Автомобилна катастрофа и първите успехи

1985 започна за младия Герхард Бергер, чиято снимка може да се види в статията, е много жалко. Той е бил в автомобилна катастрофа, в резултат на което е счупил цервикални прешлени. Въпреки това, той бързо се възстанови и се върна към "Формула 1", където започна да говори за нов отбор - "Arrow".

Състезателният състезател Герхард Бергер

След четири неуспешни етапа, в които австрийският не успя да стигне до финалната линия, той започна да показва сравнително добри резултати. И на последните две Гран При (в Южна Африка и Австралия) успя да влезе в точката зона.

През 1986 г. Герхард Бергер - състезателен шофьор, представляващ италианския отбор "Бенетон". След финала в зоната на точките на Голямата награда на Бразилия и Испания австриецът на сцената в Сан Марино спечели третото място за първи път и се качи на подиума.

Но най-добри резултати предстоят. На Голямата награда на Мексико Бергер уверено се занимаваше със знаменитите Ален Опром и Еъртън Сена и за първи път спечелиха победа на "Формула 1". Благодарение на тези резултати той получи покана да говори за една от най-известните компании - "Ферари".

Нови победи и постижения

За три сезона, проведен в "Ферари", Герхард Бергер спечели наградата "Гран При" четири пъти и седем пъти сред първите три. През сезона от 1988 г. той вкара 41 точки и записа общо трето място в общото класиране.

Въпреки това, в следващия шампионат той често имаше проблеми с колата. На сцената в Сан Марино в резултат на инцидента колата му се запали и само пристигнаха спасителните работници, които спасиха пилота от сериозни последици.

Герхард Бергер снимка

След поредица от неуспехи, Герхард Бергер подписа договор с британската автогара McLaren през 1990 г., в който е съчетан с легендарния Еъртън Сена. Оставайки малко в сянката на бразилеца, австрийският състезател показа постоянно високи резултати, редовно отбелязани точки и последователно бе един от петте най-добри пилоти на Формула 1.

През 1993 г. Бергер се завръща в станцията на Ферари. Година и половина Герхард не успя да спечели, завършвайки тази серия само на Гран при на Германия през 1994 г. Друга победа, която той обиди, пропусна в един от завоите на сцената в Австралия, където грешката на Австрия успешно се възползва от Найджъл Мансел. В края на сезона Бергер повтори своя рекорд, заемайки трето място в класирането.

Върнете се в Бенетон и се пенсионирайте

По-нататък. След още един сезон в "Ферари" Герхард Бергер, в търсене на нови победи, реши да се завърне в "Бенетон". Тук обаче отново продължи да преследва периодични неуспехи. На сцената в Германия, буквално няколко обиколки преди финала, неговият двигател запали и изгори двигателя.

През 1997, в последния сезон, австрийският състезател от Формула 1 пропусна три състезания поради тежката форма на синузит, след което се завърна и спечели брилянтна победа на германската Гран при. Това беше последният триумф не само за Бергер Герхард, но и за Бенетон.

Бергер Герхард

Усещайки сериозна конкуренция от младите пилоти, състезателният шофьор реши да сложи край на спортната си кариера в края на сезона. Значи го направи.