muzruno.com

Всички професии са необходими, всички професии са важни или комендантът е ...

Комендантът е професия, която произхожда от далечна и романтична Франция, но вече е толкова здрава, с която ни е трудно да си представим, че е дошла. Ако определим думата "комендант", тогава, както се оказва, въпреки корени, няма нищо общо с романтиката, не е нищо друго освен команда.

комендантът е

Професия: Комендант

Комендантът е служител, занимаващ се с поддръжката, отговарящ за сигурността на имуществото, разположение и сетълмент, поддържане на реда.

Например вземете коменданта на хостела. Или служител, който е необходим, за да се настанят студенти, да се запознаят безопасност на имущество, което принадлежи на хостела, за поддържане на ред и мир в рамките на стените на сградата, поверена му.

Задължения на командира

Нека поговорим малко повече за това, което комендантът има задължения:

  1. Осигурете реда на територията, която е поверена на него и около него.
  2. Подготовка на помещенията за зимния период.
  3. Комендантът е отговорен за ремонта на прозорци, врати, стени за боядисване и др.
  4. Той отговаря за безопасността на повереното му имущество.
  5. Комендантът води регистър на имота, извършва одит на неговото наличие, прави сертификати за приемане и отписване.
  6. Дава инвентара на подчинените.
  7. Отговаря за пожарна безопасност, спазване на санитарните и хигиенните стандарти.

Какви качества трябва да притежавате?

Какви са качествата, които човек трябва да има командир? Имаме ли нужда от специално обучение?

За да стане командир на прекрасната жена на възраст (това, ако например има същата хостела) не е задължително да имат висше образование, често в ролята на командири щанд. Понякога, напротив, кандидатите правят високи изисквания например към външни данни (например хотел, понякога комендантът трябва да отговаря на гости). Но главно за кандидатите за командири на специални изисквания за образование, секс или външен вид не са представени, достатъчно е да имаме изброените по-долу.

комендантът е кой

На първо място командирът трябва да бъде внимателен, точен и икономичен. Но в същото време това е човек, който трябва да разбере как се води счетоводството, как се описва имуществото, как са съставени актовете, като цяло имат поне минимално разбиране за документацията. Важно качество, което комендант трябва да има, е способността да управлява служителите. В края на краищата, ако командирът е отговорен за чистотата, това не означава, че той сам носи тази чистота, боядисва стените, блокира покрива, ако тече.

Изпълнява командир на функцията на наставника, който ще изпрати на работното място, да следи изпълнението на работата, да вземе резултата. Казано по-просто, по описа ще даде на химическо чистене, с глуповат човек ще обясни къде трябва да се почисти, и да се покаже как да направите това, ако е необходимо. И накрая хвалете или наказвайте за свършената работа. Това е той, командирът.

Тази работа е за отговорните хора, така че ако нямате опит с документацията и не знаете някои трудови закони, ще трябва да се научите малко, може би, да поемете курсове по счетоводство.

Някои работодатели основно заемат тази позиция мъже, така че малките ремонтни дейности могат да се извършват без да се включват външни лица. Първо, такъв служител ще може незабавно да извърши спешни ремонти, и второ, парите ще бъдат спестени.

комендантска работа

Къде командирът работи

Комендантът е този, който вече разбираме. Следващото нещо, което трябва да знаем, е къде можете да работите за командирите.

Като цяло професията е в голямо търсене и няма да е трудно да се намери свободно място на работната сила или на работната площадка. Много често командирите се изискват за различни отрасли, както и болници, общежития, училищни и предучилищни заведения, жилищни сгради, хотели, санаториуми и др.

Най-важното е да имате желание и постоянство в намирането на работа.

Всички за и против

Разбира се, както всяка друга професия, професията на коменданта има ярките и тъмни страни.

комендант на длъжността

минуси

Има няколко недостатъка в професията, най-важното е малката заплата. Има много отговорности, имате повече от достатъчно задължения, а заплатите са несправедливост. Има, разбира се, изключения, като например скъпи хотели, но е трудно да се намери свободно място на такива места. Друг недостатък: командирът, макар и отговорен и командващ, няма нищо общо с ръководството. И последното. Човек, който твърди, че е тази публикация, трябва да бъде изключително внимателна, защото е така финансово отговорно лице. И това означава: ако нещо е пропуснало някъде, бъдете мили, уреждайте се от собствената си чанта.

Goodies

За да работите като комендант, не е нужно да учите много години в института. Понякога те поемат работата на коменданта на пенсионерите, които няма да имат допълнителна такса за оскъдна пенсия. В някои предприятия възможно израстване в кариерата, например, в един хотел на прост комендант може да се трансформира в администратор, и това е много по-престижно. Но за това увеличение е необходимо работата да се третира отговорно и да бъде в добро състояние с властите.

И в допълнение към горното

Всеки комендант, когато получава работа, задължително подписва договор, който описва всички официални правомощия и задължения. И също така и договора за материална отговорност, в който той се съгласява да носи отговорност за взетото имущество.

комендант на функцията

Е, сега знаете кой е комендантът, какви функции той изпълнява. Остава при малко - да се разбере тази професия ви подхожда или не, дали ще отговори на неговите изисквания и, разбира се, се намери едно празно място.

Споделяне в социалните мрежи:

сроден