muzruno.com

Bastian Schweinsteiger - легендата за немския футбол и звездата на "Бавария"

Футболистът Бастиан Швайнщайгер е известен в света на спорта като полузащитник, който е построил почти цялата си кариера в Мюнхен "Бавария" и помогна през 2014 г., за да спечели своя национален отбор Шампионската Световната купа. За този човек можете да кажете много. И така бих искал да ви разкажа за най-интересните факти за живота му.

Бастиан Швайнщайгер

Клубна кариера

Бастиан Швайнщайгър започна футболната си кариера от тригодишна възраст! Детството (до 1992 г., годината, когато е бил на осем) той прекарва в "Oberaudorf", след шест години играе в "Розенхайм 1860". Но след това, през 1998 г., на 14 години, той се премества в "Бавария", с който свързва живота си. Играл е в Мюнхенския клуб за 17 години! Всички посветени фенове наричат ​​Бастиан "сърцето на Бавария". Той и Филип Лам се считат за постоянни "баварци"! Но през 2015 г. се съобщава, че Бастиян Швайнщайгер напуска родното си пристанище и заминава за Англия, за да се присъедини към редиците на Манчестър Юнайтед. Какви са единствените предположения за отпътуването му или построиха разочарованите и обезкуражени фенове на клуба в Мюнхен! Официалната версия казва, че Бастиян иска да опита нещо ново в края на кариерата си, затова реши да изпита силата си в английския клуб. Е, всички хора, верни на "Бавария", искрено се надяват, че любимите им ще се върнат местни пари. Тъй като съставът не изглежда същият като преди, без легендарния халф.

Бастиан Швайнщайгер снимка

Пътят към звездния Олимп

В първия отбор Бастиан Швайнщайгер дойде от Мюнхен. И в основата на това започна да се вижда от 2002 година година. Бастиан Швайнщайгър бързо и много успешно се присъедини към отбора. Вярно е, че имаше време, когато той отново беше заточен във втория отбор. Но това беше само за няколко месеца. Schwany, като неговите съотборници, е гъвкав полузащитник и се представя добре както от лявата, така и от дясната страна. Треньорът Луис ван Гал и играеше в центъра на игрището. По това време той заедно с Марк ван Боммел формираха силен куп централни халфове. Мнозина смятат, че те са най-силният дует в цялата Германия.

Бастиан - човек със силен характер и лидерски качества, с които той е спечелил не само на постоянно място в сърцето на отбора, но и заглавието на заместник-капитан на германския национален отбор. Той носеше почетна превръзка, намираща се в "Бавария", до заминаването си.

Футболист на Бастиан Швайнщайгер

постиженията

Бастиан Швайнщайгер, чиято снимка ни показва истината немски човек, е гордостта на германския национален отбор и Мюнхенския клуб. Неведнъж той помогна на отбора си с решителни трансфери, наказания или цели. С "Бавария" той стана осемкратна шампионка на Германия, седемкратния победител в Купата на страната и два пъти получи Купата на Германската лига. Той спечели два пъти Суперкупата и веднъж вдигна главния трофей на Шампионската лига над главата си. През 2013 г. с "Бавария" спечели Суперкупата на УЕФА и клуба Световната купа. С местния си клуб Бастиян спечели 22 трофея.

С отбора четири пъти достигна финалите Купата на Конфедерациите, два световни първенства и един европейски турнир. И най-накрая, след толкова много загуби в последния етап, през 2014 г., голям футболист силният отбор и неговия екип спечели Световната купа.