muzruno.com

Всички победители в лигата на Европа

Европейска лига е международен футболен турнир, провеждан всяка година между клубове от европейски страни. Това е вторият престижен турнир след Шампионската лига, който се появи едва през 2009 г., като замени Купата на УЕФА. Причината за това беше форматът на турнира, който преди това представляваше само плейофите в началото. От 2009 г. насам, в рамките на Лига Европа, започна разделянето на групи, последвано от равенство на плейофите. Кой спечели този сравнително млад турнир? Като цяло бяха проведени осем рисунки, а деветият вече е в процес. В тази статия ще научите какво са били победителите в Лига Европа през последните осем години.

2009 - Шахтьор

победители в лигата на европа

Победителите в Лигата на Европа през това време бяха от различни страни, но първият беше украинският клуб. Във финалите на първото равенство на Лига Европа Шахтьор Донецк и Вердер Бремен спечелиха. И двата клуба бяха в европейската лига, след като заеха трето място в групите си в Шампионската лига. Вече в 25-та минута Луис Адриано отвори резултата, водейки украинците напред, но Налдо бързо изравни резултата. И само в добавеното време Джейдсън реши резултата в полза на Шахтьор.

2010 - Атлетико

На следващата година, на Мадрид "Атлетико", който се оказа по-слаб от "Челси" и "Пристанище" в ligochempionskoy група се срещнаха на финала с "Фулъм", който излезе с второ място в групата си, на второ място на италианския "Рома". Парцелът на мача беше точно същият като миналата година. Диего Форлан отвори резултата в 32-ата минута и пет минути по-късно Дейвис изравни. И само в допълнителното време Forlan разработи двойно, като победи клуба си. Както можете да видите, първите победители в Лигата на Европа бяха определени според същия сценарий. Но тогава всичко стана малко по-разнообразно.

Годината 2011 - Порто

Третият финал беше първият, в който взеха участие представители на същата държава. Португалският "Брага" не можа да се състезава в Шампионската лига, но стигна до финала на Лига Европа, където чака "Порто". В много интензивен мач "Порто" спечели с минимален резултат 1: 0 благодарение на гол на Радамел Фалао. Лигата на УЕФА Лига Европа започна да набира скорост и постепенно става по-интересна.

2012 - Атлетико

лига европа уефа

През 2012 г. лигата на УЕФА Лига Европа придоби първият повторен триумф. Мадрид "Атлетико" бе победен във финала от друг испански клуб "Атлетик" с резултат от 3: 0. Двата гола отбелязаха същия Falcao, който миналата година донесе победа на "Порто", а третият бе разработен от бразилския Диего.

2013 - Челси

През 2013 г. този турнир бе спечелен за първи път от английския клуб Челси. Англия през последните години започна да губи място на европейската арена, така че тази победа над португалската "Бенфика" стана много важна. Фернандо Торес вкара първия гол, който беше последван от бърз отговор Оскар Кардозо, и когато всички вече се готвят за допълнителното време, Иванович грабна победата за Челси.

футбол Испания севила

2014-2016 години - Севиля

Към днешна дата страната, в която е включен най-силният футбол в Европа, е Испания. "Севиля" е клуб, който е едно от най-ярките потвърждения за това. Въпросът е, че през последните три години "Севиля" спечели "Лига Европа", като не позволи на никого да отнеме заглавието.

През 2014 г. португалците "Бенфика" отново се отправиха към финалите, но отново нямаше късмет. Мачът беше невероятно интензивен и в редовното време не бе отбелязан нито един гол. В добавеното време победител също не е идентифициран, и то само в поредица от "Севиля" е в състояние да преодолее Португалската наказание противника, печели първия си трофей.

През 2015 г. на финала, испанският клуб се срещна с друг украински клуб, Днепър, който искаше да повтори историята на Шахтьор. И още в седмата минута украинците бяха поведени в резултата благодарение на целта на Калинич, но в първото полувреме на Грегорец Криховяк и Карлос Бъки позволи на "Севиля" да продължи напред. Въпреки това, в края на първото полувреме Ротан изравни резултата, а второто полувреме започна с чиста плоча. Неговият шанс бе поет от Бък, който заложи крайния резултат на таблото - 3: 2 в полза на испанския клуб, който спечели трофея за втори пореден път.

Челси Англия

Е, през 2016 г. във финала, "Севиля" има още по-силен противник, английския "Ливърпул". И отново началото беше обещаващо, когато Стуридж отвори резултата в мача. Първото полувреме завърши с предимството на "Ливърпул", но през втората половина всичко се промени. Големият гол и двойката на Коке взеха Севиля трета поредна поредна поредна. Въпреки това, можете спокойно да се каже, че победителите от Лига Европа тази година ще бъдат различни, в зависимост от "Севиля" е участвал в Шампионската лига и стигна до плейофите, където губи от английския "Лестър" в 1/8 финалите.